×

4. Nízkonapěťové šroubovaky a podávače.

Výrobci:

www.toolimpex.eu/?strona=producent&id=37
www.toolimpex.eu/?strona=producent&id=9
www.toolimpex.eu/?strona=producent&id=38
www.toolimpex.eu/?strona=producent&id=36

Zakres oferty:

  • šroubováky nízkonapěťové se snímačem (EC);
  • šroubováky nízkonapěťové řízené proudem (CC);
  • šroubováky nízkonapěťové s mechanickou spojkou;
  • šroubováky na nízké (mikro) momenty pro vestavění nebo pro automatizované a robotizované utahovací stanoviště;
  • podávače šroub a systemy podávání zintegrované s utahovacím nářadím;
  • podávače pásky, a štítků..

Nízkonapěťové šroubováky se snímačem (EC) jsou nejpokročilejšími nástroji ve skupině elektrických šroubováků, které nabízí naše společnost pro nízké utahovací momenty (od 0,01 Nm). Umož�?ují přesné utahování s řízením točivého momentu a uhlu, jakož i archivaci a odesílání výsledků spolu s přiřazením kódu k utahovanému produktu. Na jeden nástroj lze nastavit několik desítek vícestup�?ových utahovacích programů, které lze kombinovat do sekvencí. Nástroje dodáváme jako samostatná řešení pro ruční montáž a jako součást integrovaných montážních stanic. Pro nízké momenty (od 0,1 Nm s přesností 1-5%) nabízíme šroubováky KOLVER K-Ducer s kontrolérem, pro velmi nízké momenty (od 0,01 Nm) šroubováky N-GINERIC, které, kromě velmi vysoké přesnosti (točivý moment od 0,5% a úhel 0,1 °) ) mají pokročilé kontrolní funkce utahovaného spoje a nevyžadují použití kontroléru - jsou spojeny přímo s PC. Toto řešení funguje skvěle zejména jako součást kompletní montážní stanice, automatizované nebo vybavené robotem, se systémem přímého podávání šroubů.

Nízkonapěťové šroubováky řízené proudem (CC - Current Control) nemají snímač pro měření točivého momentu a uhlu, ale stejně jako šroubováky se snímačem mají velmi vysokou přesnost (+/- 5%) a schopnost připojení externích zařízení, jako je selektor nástrojů, spínací skří�?ka, čtečka čárových kódů, signalizační sloupec atd. Toto řešení umož�?uje také nastavení mnoha utahovacích programů pro jedno nářadí a archivaci výsledků. Šroubováky KOLVER řady Pluto / Nato / Mito mají motory s bezjádrovou cívkou a jsou ovládány nejnovějšími ektronickými řídicími jednotkami. S nízkými pořizovacími náklady (ve srovnání s EC šroubováky), jednoduchou instalací, provozem a údržbou, se sníženou úrovní vibrací a hluku, jsou šroubováky řízené proudem ideální alternativou k pneumatickým šroubovákům, přičemž vám umož�?ují vyměnit několik nástrojů za jeden.

Elektrické šroubováky s mechanickou spojkou pro nízké utahovací momenty jsou k dispozici ve verzi motorů bez kartáčů a s kartáčemi, vyznačují se vysokou přesností (<7%), širokým rozsahem otáček, různými systémy upevnění bitů (HEX, H4, H5) a možností spuštění tlačítkem nebo přítlačnou páčkou., Mohou pracovat samostatně nebo ve spojení s PLC kontrolérem (verze s výstupem signálů I/O ), k dispozici jsou také automatické verze - pro zabudování. V této skupině produktů nabízíme šroubováky HIOS a KOLVER (mimo jiné série FAB a RAF). Velmi zajímavou a jedinečnou možností jsou také šroubováky HIOS řady BLG-BC2 s vestavěným displejem, který má možnost ověřit proces utažení OK / NOK, počítat provedená utažení a řadu dalších užitečných funkcí ( BLG-IO-Pro1).

Poloautomatické a automatické podavače šroubů - OHTAKE / QUICHER NS/NJ a NSBI/NSRI doporučujeme jako řešení pro urychlení a uspořádání procesu montáže malých dílů. Hladké podávání šroubů na vyměnitelné kolejnici výrazně zlepšuje práci obsluhy šroubováku a usnad�?uje odebírání šroubu na bit. Podavače lze ovládat ručně nebo automaticky (namontované v automatické lince nebo robotu). Díky vyměnitelným kolejnicím lze podávat různé velikosti šroubů, navíc je k dispozici i několik typů slotů pro příjem šroubů, včetně otočných, které eliminují vibrace a zlepšují přesnost podávání. Dalším typem podavače používaného na výrobních linkách je ruční podavač šroubů s měřidlem - OHTAKE ORK  - díky tomuto zařízení si můžeme být jisti, že obsluha odebrala správný počet šroubů k namontování vybraného detailu.

Podavače pásek a štítků (dávkovače) se používají na výrobních linkách a v odděleních údržby pro přesné a kontrolované dodání pásky, proužků, štítků nebo kódů. Uživatel může nastavit rychlost podávání, množství nebo délku přiváděného materiálu. Nabízíme několik typů podavačů.

Podrobné informace o nabízených řešeních v této oblasti najdete v přiložených materiálech.

 

Katalogy:

Letáky:

Prezentace:

Filmy:

KOLVER K-Ducer Utahováky se snímáním
KOLVER Podávání šroub
HIOS Podávání šroub
HIOS Utahovák BLG BC2