×

Automatizace a montážní stanoviská

Z

kušenosti nám umož�?ují poskytovat odborné poradenství v oblasti technik montáže, včetně optimálního výběru produktů pro konkrétní řešení, což vede ke spokojeným zákazníkům a bohatému portfoliu, zejména pro automobilový průmysl. Specializujeme se především na utahovací techniku - stavíme kompletní pracoviště, vybavujeme a automatizujeme výrobní linky a pomáháme optimalizovat montážní procesy prostřednictvím jejich vizualizace, kontrole a vhodného řízení. Ke každému problému přistupujeme individuálně, pokud nemáme vhodné řešení, navrhneme a zhotovíme zařízení speciální. Poskytujeme technické poradenství montážních technik a taky provádíme měření šroubových spojů.

Výstavba montážního stanoviskaVybavení a automatizace montážní linkyElektronika, elektrika a řízeníSpeciální nářadí a zařízeníTechnické poradenství a měření


Výstavba montážního stanoviska
Navrhujeme, stavíme a modernizujeme montážní, kontrolní a inspekční stanice. Naší specializací jsou kompletní utahovací stanice, automatické a robotické, vybavené inteligentními utahovacími vřeteny. Pro konstrukci stanoviska používáme pouze komponenty od osvědčených dodavatelů: AMT (utahováky a vřetena), SCS (přístroje pro měření točivého momentu a úhlu), ITEM, BOSCH REXROTH, TRILOGIQ (konstrukce), FESTO, METAL WORK (pneumatika), SIEMENS (ovládání), RITTAL (elektrika). Stanoviska mohou být vybaveny přídavným zařízením, např. úložné pole,  balancery (vyvažovače), pantografy nářadí, panely operátorů, elektrické a vzduchové přípojky, odsávání a kontrolní systémy. Nabízíme širokou škálu manipulačních a reakčních systémů, určených pro zvýšení ergonomie u obsluhy a zajištění opakovatelnosti procesu. Navrhujeme a konstruujeme mobilní stanoviska a zařízení (tzv. Partneři), které se používají na výrobních lince, při konečné montáži elementů, jako jsou palivové nádrže, plynové láhve, výfukové systémy a další.

Vybavení a automatizace montážní linky
Zabýváme se stavbou, optimalizací, vybavením a automatizací výrobních linek. Možnost realizace velkých projektů (např. Vytvoření a zprovoznění kompletní montážní linky) nám umož�?uje spolupráce s renomovanými externími společnostmi, např. ALFING MONTAGE TECHNIK (AMT). Kromě toho máme ověřenou skupinu specializovaných subdodavatelů, kteří nám poskytují pomocné služby. Specializujeme se na implementaci pomocí průmyslové automatizace na výrobních linkách a jednotlivých montážních stanoviskách. Existující infrastrukturu jsme schopni dovybavit o elementy navrženými klientem. Každý z našich zákazníků, má před dodáním, možnost kompletně vyzkoušet své montážní stanoviska nebo manipulační systém.

Elektronika, elektrika a řízení
Dodáváme elektronické a elektrické přístroje pro ovládání s jejích instalací na strojích a zařízeních klienta. V této oblasti se specializujeme zejména na prvky, používané na montážních linkách, jako jsou síťové a elektrické skří�?ky tzv. E-box, systémy pro sledování a určování polohy nářadí, snímače koncových poloh a dalších v oblasti Kontrolně-měřicí techniky a automatizace. V souladu se zásadou „nulová chybovost“, Vám můžeme nabídnout pozice pro kontrolu správnosti detailů před konečnou montáží, tj. Kontrola polohy sady elektrických svazků, rozvaděčů a jiných podobných.

Vizualizace montážních procesu
Proces montáže lze vizualizovat, kontrolovat a řídit pomocí námi dodávaného softwaru SCS VPG +, který pomáhá vést operátory k provádění operací utahování a dalších, souvisejících s procesem montáže pomocí zpráv nebo grafiky, zobrazovaných na panelech operátorů. Díky komunikaci otevřeným protokolem je program SCS VPG + schopen spravovat mnoho průmyslových utahovacích nářadí dostupných na trhu (včetně AMT, CLECO, ATLAS COPCO, STANLEY). Kromě toho může každý proces probíhat s kontrolou polohy nástroje, což v kombinaci se softwarem SCS VPG + vytváří spolehlivý proces montáže metodou Poka-Yoke. Máme také další řešení, pro konkrétní nářadí a softwarové systémy vizualizace a kontroly správnosti prováděných operací.

Speciální nářadí a zařízení
Navrhujeme a vyrábíme speciální nářadí a zařízení, podle pokynů zákazníka, nebo na základě naší koncepce navržené po shromáždění potřebných dat. Jsme schopni nabídnout komplexní montážní zařízení, jako Více vřetenové utahovací systémy firmy AMT. Kromě toho naše úzká spolupráce se společností LÜBBERING, předním výrobcem speciálních hlav, utahovacích a reakčních zařízení, nám umož�?uje splnit i ty nejnáročnější požadavky v montážních procesech. Na přání dodáváme také speciální zařízení, která přímo nesouvisí s procesem montáže, ale jsou používaná na výrobních linkách - např. těsnicí válce, značkovací systémy, otočné stoly anebo mechanické komponenty, např. zavěšení a úchyty, reakční tyče, stojany a věšáky, skříně . Nabízíme také závěsné válečkové vozíky s volnou konfiguraci držadel a kontejnerů, přizpůsobené výrobnímu nářadí a montážním elementům podle požadavků uživatele.

Technické poradenství a měření
Nabízíme Vám profesionální podporu a poradenství, při výběru utahovacího nářadí pro výrobní procesy na základě kritérií kvality a ceny. Na žádost klienta jsme schopni provádět měření definující/ověřující správnost daného procesu utahování. Máme nástroje, které Vám pomohou ve fázi vytváření procesní dokumentace/technologie montážního procesu, nebo zlepší metody provádění kontroly a měření momentů na utažených šroubech či maticích. Díky našim partnerům provádíme zkoušky šroubových spojů, což  vede ke stanovení optimálního rozsahu točivého momentu / montážního momentu, pro vybrané detaily.

 

Prezentace nabidkí:

TOOLIMPEX automatizace a servis