×

6. Reakční ramena pro šroubováky

Výrobci:

www.toolimpex.eu/?strona=producent&id=27
www.toolimpex.eu/?strona=producent&id=37

Rozsah nabídky:

  • lineární a kloubová reakční ramena;
  • teleskopická a zavěšená ramena;
  • reakční ramena s řízením polohy;
  • pantografy a manipulátory;
  • podpůrné systémy a vyvažovače/balancéry.

Reakční systémy pohlcují reakci vyplývající z používání montážního nářadí a „převezmou“ jejich hmotnost, zajistí přesnost a opakovatelnost utahovacího procesu, zvýší ergonomii a bezpečnost na výrobní lince. Zařízení DOGA a KOLVER jsou k dispozici v mnoha variantách a v případě neexistence standardního řešení navrhneme a vyrobíme zařízení společně, s výrobcem podle požadavek zákazníka.

Lineární a kloubová reakční ramena jsou obvykle připojena k montážním stolům a zajišťují absorpci reakčního momentu způsobeného provozem montážního nářadí. Reakční ramena lineární konstrukce série DOGA BA umož�?ují, aby nástroj byl kolmo na montážní stůl, nebo měl pevnou orientaci, vzhledem k namontované části. Nářadí uchycené v rukojeti se může pohybovat ve svislých a vodorovných rovinách. Kloubová ramena BA ... R a posuvní ramena BA...C se vyznačují vysokou flexibilitou práce a pohybem podobným pohybu lidské paže, co vám umožní pracovat i na místech s omezeným prostorem. Použití kloubu zvyšuje pohodlí pro obsluhu, při zachování bezpečnosti v montážní poloze. Široký výběr příslušenství, jako jsou rukojetě, svorky, prodlužovací lišty, vám umožní správně přizpůsobit rameno na pracovišti. Kromě toho jsou k dispozici systémy podporující práci operátora - systémy pro snadný pohyb tlačení (easy push) a podporou tlaku (baper).

Teleskopická a zavěšená ramena řady DMF / DMFi se v automobilovém průmyslu úspěšně používají díky snadnosti montáže na stávající prvky montážní linky (např. kolejnice), zabírají velmi malý prostor a široký pracovní rozsah (až pro 300 N.m). Naleznou uplatnění také v jiných průmyslových odvětvích, kde je nutné absorbovat reakci montážního nástroje. Teleskopická ramena řady DMF / DMFi mají lehkou a bezúdržbovou strukturu z uhlíkových vláken (nevyžadují mazání) a jsou dodávána se standardními konzolami pro montáž pevným nebo s pohyblivým systémem (montáž na kolejnici). Široký výběr držáků umož�?uje přizpůsobení nástroje k existující montážní lince. Posuvná ramena závěsné jsou perfektním řešením pro stísněné a silně zastavěné pracovní stanoviště. Trvale zavěšené, nebo na pohyblivé kolejnici, umož�?ují velkou volnost práce a díky použití svislé kolejnice jsou jedním z nejvíce ergonomických řešení, na montážních linkách. Výrobce nabízí speciální verze pro těžko dostupná místa a neobvyklá řešení.

Reakční ramena firmy DOGA všech výše uvedených sérií (BA, BA ... R, DMF / DMFi, SLIDER) mohou být vybaveny moderním polohovacím systémem Posi-Control - enkodéry nebo volitelným kontrolérem DPC Touch. Díky tomu je obsluha instruována o následných krocích a nářadí je spuštěno pouze tehdy, je-li zachována předepsaná utahovací posloupnost a poloha nástroje. Systém zlepšuje kvalitu výroby tím, že eliminuje chyby, zajištění přesného sekvencováni a polohování, a je kompatibilní s pneumatickými, elektrickými a EC nástroji - jak i námi nabízeným nářadím, tak dalšími dostupnými na trhu.

Kromě lineárních, kloubových, teleskopických a zavěšených ramen nabízíme také ramena speciální a větší Manipulační systémy a Pantografy - určené nejen pro utahovací nářadí, ale také pro jiná zařízení nebo výrobky, které vyžadují použití podpůrného systému na montážní lince. Nabízíme také jednoduché, ale efektivní a odolné vyvažovače/balancéry značky TECNA.

Podrobné informace o nabízených řešeních v této oblasti najdete v přiložených materiálech.

Katalogy:

Pobierz katalog w formacie PDF
DOGA katalog
06/07/2020
Pobierz katalog w formacie PDF
TECNA katalog
07/07/2020

Letáky:

Prezentace:

Filmy:

KOLVER Reakční ramena
Doga BA 60 C
DOGA DPC prezentace
DOGA Easy Push prezentace
DOGA 2x DPC prezentace
DOGA Omezovač prezentace
DOGA Ramena prezentace
DOGA Ramena se systémem polohování
DOGA Reakční ramena
DOGA Reakční ramena-carbon
DOGA Systém automatického podávání šroub
DOGA Systém polohování (montáž autosedaček)